UPPFÖDARLÄNKAR.

Uppfödare i föreningen:

Moens Kaniner
Dvärgvädur: viltgrå.
Hermelin: havana och svart.
Engelsk Vädur.
Monika Johansson/"Kalle" Jonsson
     

0731-56 47 37
www.moens.se
moenskaniner@outlook.com
           
       
Björksäters Kaniner
Tommy och Yvonne Fransson
Hermelin: viltgrå
Dvärgvädur: blå
0370-650593, 0765-75 63 26
www.bjorksater.se       
tommy.f@pp.varnamo.net
              

                    
  
Räfsebos Kaniner
Belgisk hare: viltröd.
Dvärgvädur: blå,havana även manteltecknat i dessa färger. 
Hermelin: havana, vit/rödögd,japantecknad, blå, zobelblå, viltgrå. Även rexpälsade.
Holländsk Kanin: blå, japantecknad, viltgul.
Ann-Louise & Tindra Hallberg
0370-656070, 0702-51 16 30
www.rafseboskaniner.se
rafsebosodergard@hotmail.com

   

Johannas Kaniner.
Dvärgvädur: japantecknad.
Hermelin: rysstecknad, zobel brun/blå.
Johanna Henttu
0707-280356, 036-327825
johannaH80@hotmail.com 
www.johannaskaniner.se 

Furukull´s Lantgård.
Rex: olika färger.
Fransk Vädur.
Lillemor Johansson.
0703-971267
lillemor@furukull.se 
www.furukull.se

Enbärets Kaniner
Lejonhuvad Kanin
Frida Mårtensson
0706- 58 72 77
frida.martensson@hotmail.se 
http://enbaretskaniner.weebly.com
 

                 

    

Backegårdens Kaniner
Stora Silver: svart och viltgrå.
Madelene Svensson
0722-490012
www.backegardenskaniner.weebly.com
madelenesvensson@yahoo.se


     Engelöra
Engelsk Vädur
Maria Arinbjarnardóttir
http://engelora.weebly.com
www.facebook.com/engelorakanin    

   Ryssby Kaniner
Dvärgvädur: vit/blåögd, chinchilla o manteltecknadchinchilla.
Frida Eronson
0735-410695
www.ryssbykaniner.se
frida.b.s.eronson@gmail.com   
 

Linzéans Kaniner
Dvärgvädur rex.
Liten Rex.
Linda & Ella Lindmark
0703262599
www.linzeanskaniner.weebly.com
linda@charlescroft.com

Örnabergets Kaniner    
Hermelin:havana och svart.
Hanna Rosberg
0703-672916
http://www.ornabergetskaniner.se
contact@ornabergetskaniner.se


      Debbys Kaniner
Dvärgvädur: Blå, även mantlade.
Fransk Vädur: Chinchilla, viltgrå även mantlat i dessa färger.
Emelie & Jenny De Bie Ekström
0709371558
Facebook: Debbys kaniner
http://debbyskaniner.123minsida.se
debbyskaniner@gmail.com

         

                              


                 
                         Uppfödare utan hemsida.

Staffan Roos,
Nyedal Flahult 13
556 52 Jönköping
 0708-44 30 35
staffanroos@live.se
Alaska
Blå Wiener

Ludvig Karlsson
Blomgatan 9
561 35 Huskvarna
036-13 50 61
luddekarlsson@telia.com
Lilla Silver: svart.
Hermelin: vit/rödögd.

Fredrik Holmdahl
Bankeryd
036-378439
0705-64 43 27
Hermelin: vit/rödögd
Därgvädur: viltgrå


Kenneth Hagström
Eksjö
0739-704600
gootland59@hotmail.se
New Zealand Red
   

Stenmurens Kaniner 
Hermelin: havana, blå, zobel blå och bourgogne.
Heidi Söderqvist
0702-970751

AK: s Kaniner
Dvärgvädur: blå, madagaskar och mantlat.
Liten Rex: havana och vit/rödögd, white zobel brun.
Anna Käthner
0703-881529
anna.k@navnet.se
FB: AK:s Kaniner

Mogårdens Kaniner
Dvärgvädur: vit/blåögd.
Anna Edvinsson
0738-430515
anna.edvinsson72@gmail.com

    Karsagårdens Kaniner
Liten Rex
Genbank gotlandskaniner
Charlotte Moritz Karlsson
0761-133901
charlotte.moritz66@gmail.com   

    Mareld´s Kaniner
Belgisk Jätte: olika färger.
Dvärgvädur: viltgrå och viltblå.
Hermelin: olika färger.
Lisa Kampf
0702-136906
lisa.kampf@hotmail.com

Underlandets Kaniner
Hermeliner: vit/rödögd, svart och havana.
Tuva Troberg
0722-535566
tuva.troberg@gmail.com





     

        

     

              


                   

               

      
        
            





   

       


Hej!
Prova att göra en egen webbsida precis som jag.
Det är enkelt och du kan prova helt gratis.
ANNONS